Pomoc przy przeprowadzce – kogo warto o nią poprosić?

Dzień przeprowadzki to z jednej strony długo wyczekiwany radosny moment, a z drugiej sytuacja generująca sporo stresu. Jest bowiem bardzo dużo rzeczy i spraw do załatwienia, że można się trochę w tym pogubić. Nie trzeba jednak wszystkim zajmować się samodzielnie, lecz z korzystać z pomocy innych osób. Sprawdź, kogo warto prosić o pomoc przy przeprowadzce.

Pomoc przy pakowaniu

Do najbardziej czasochłonnych przygotowań do przeprowadzki należy pakowanie. Samodzielne pakowanie zajmuje sporo czasu, więc warto poszukać wsparcia w tym zakresie. Z pomocą może przyjść rodzina, przyjaciele czy znajomi, a czas spędzony wspólnie podczas pakowania może być doskonałą okazją dla zacieśniania relacji.

W pakowaniu może pomóc też firma przeprowadzkowa. Jej pracownicy pomogą spakować rzeczy szybko i sprawnie, a dodatkowo udostępnią kartony do pakowania. Dzięki temu oszczędzisz nie tylko sporo czasu, ale również wysiłku i zamiast kolejne popołudnie spędzać przy pakowaniu będziesz mógł zająć się innymi sprawami związanymi z przeprowadzką.

Jeśli przy okazji pakowania robisz selekcję rzeczy i niektóre przedmioty chcesz komuś oddać, to warto dołączyć do lokalnych grup na Facebooku, na których można dawać ogłoszenia tego rodzaju. Doświadczenie pokazuje, że szybko można znaleźć chętnych na przedmioty, których już nie potrzebujesz, a chętni sami po nie przyjadą i wezmą je dla siebie. Ich pomoc pozwoli Ci uniknąć zamawiania firm zajmujących się utylizacją przedmiotów tego rodzaju, a Tobie odpadnie dodatkowy koszt z tym związany.

Dzień przeprowadzki – opieka dla dzieci i zwierząt

W dniu przeprowadzki w domu panuje dość duże zamieszanie, więc nie jest to najlepsze miejsce dla małych dzieci i zwierząt. Najlepiej byłoby zapewnić im opiekę na czas przeprowadzki, najlepiej poza mieszkaniem, z którego się wyprowadzasz. Będzie to rozwiązanie korzystne zarówno ze względu na dzieci, gdyż zagwarantuje im bezpieczeństwo, jak i na sprawny przebieg procesu przeprowadzki. Ekipa przeprowadzkowa nie będzie musiała uważać, czy podczas przenoszenia mebli gdzieś pod nogami nie plączą się dzieci lub zwierzęta. Ty również będziesz mógł się w pełni skupić na nadzorowaniu ekipy, a nie na pilnowaniu dzieci czy zwierząt.

Oczywiście dziecko musi być pod opieką osoby, którą zna i z którą czuje się dobrze. Najmłodszy członek rodziny musi mieć poczucie bezpieczeństwa. Dzięki temu nie będzie się dodatkowo stresować w trakcie przeprowadzki, która już sama w sobie jest dla niego dużym przeżyciem.

Dzień przeprowadzki może być też trudny dla osób starszych, którym często trudno przeprowadzić się w nowe środowisko po latach mieszkania w danej lokalizacji. Jeśli wśród Twoich domowników znajduje się ktoś taki, to łatwiej będzie mu przeżyć przeprowadzkę, jeśli nie będzie widział, jak wynoszą jego rzeczy z domu, z którym wiąże się tyle wspomnień. Dobrze by więc było poprosić kogoś z rodziny lub znajomego, by zaopiekował się seniorem w dniu przeprowadzki i przywiózł go do nowego miejsca, gdy będą tam już jego rzeczy.

Nieco inaczej wygląda sytuacja ze zwierzętami. Pisaliśmy już o tym, jak przeprowadzić się z kotem, który wymaga szczególnej uwagi, ale w przypadku przeprowadzki w nowe miejsce z psem oraz innymi zwierzętami też najlepiej byłoby zapewnić im opiekę w dniu przeprowadzki. W przypadku psa można rozważyć hotel dla zwierząt, jeśli nie ma nikogo z rodziny czy znajomych, kto mógłby się nim zaopiekować.

Demontaż i montaż mebli

Warto wiedzieć, że firmy przeprowadzkowe oferują nie tylko usługi transportowe czy pomoc przy pakowaniu, ale mogą również zdemontować i zamontować meble w nowym domu. To znaczne ułatwienie, szczególnie jeśli nie masz ochoty lub możliwości zrobić tego we własnym zakresie. Dzięki tej usłudze nie musisz szukać kolejnej ekipy i koordynować czasu i miejsca ich pojawienia się, ale możesz wybrać jedną firmę, która zajmie się wszystkim kompleksowo.

Jak widzisz podczas przeprowadzki warto jest mieć wsparcie różnych osób. Pomocni będą zarówno członkowie rodziny czy przyjaciele, jak i firmy, które odpłatnie odciążą Cię z pewnych obowiązków. Niezależnie od tego, którą formę pomocy wybierzesz, możesz mieć pewność, że to znacznie ułatwi i usprawni przeprowadzkę do nowego domu.