Kompleksowe usługi przeprowadzkowe czy wynajem samochodu do przeprowadzki?

Przy planowaniu przeprowadzki wiele osób zastanawia się, czy lepiej warto wybrać firmę przeprowadzkowa czy może zdecydować się na wynajem busa do przeprowadzki. Sprawdźmy zalety i wady każdego z tych rozwiązań, byś mógł podjąć decyzję najlepszą w Twojej sytuacji.

Kompleksowe usługi przeprowadzkowe – zalety

Firma preprowadzkowa, która oferuje kompleksowe podejście do przeprowadzki, zdejmuje z Ciebie część obowiązków związanych z przewozem mienia. Wybierając bogaty pakiet usług z oferty nie musisz martwić się o kartony do przeprowadzki, pakowanie rzeczy, demontaż i montaż mebli oraz ich załadunek i rozładunek. Wszystkie te  czynności może wykonać dla Ciebie firma przeprowadzkowa.

 Co ważne, zrobi to w profesjonalny sposób, gdyż jej pracownicy mają odpowiednie doświadczenie pozwalające im świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Nie straszny jest im transport pianina czy fortepianu, wiedzą jak przewozić lodówkę oraz jak zapakować książki i dokumenty do przeprowadzki. Dzięki temu nie tylko nie będziesz musiał godzinami pakować swoich rzeczy, a odzyskany czas możesz poświęcić na inne sprawy związane ze zmianą miejsca zamieszkania.

Wiele firm świadczących usługi przeprowadzkowe może również przechować Twój dobytek przez pewien czas, gdyż mają w ofercie usługi przechowywania. To rozwiązanie bardzo przydatne w sytuacji, gdy Twoje nowe lokum nie jest jeszcze w pełni gotowe do przeprowadzki, a Ty już musisz opuścić dotychczas zajmowane mieszkanie.

Kompleksowe przeprowadzki – wady

Niestety korzystanie z kompleksowej usługi przeprowdzkowej ma również swoje wady. Najważniejszą z nich jest z pewnością cena, gdyż jak wiadomo za usługę przeprowadzki trzeba zapłacić. Cena przeprowadzki zależeć będzie jednak nie tylko od zakresu usługi, ale również od odległości, na jaka trzeba przewieźć Twój dobytek.

 W przypadku przeprowadzek w Warszawie koszt transportu jest niższy od kosztu pozostałych usług. Gdy jednak w grę wchodzi przeprowadzka międzymiastowa, to wówczas lwią część kosztów stanowi koszt transportu.

Wynajem samochodu do przeprowadzki – zalety i wady

Wynajem samochodu do przeprowadzki to rozwiązanie zdecydowanie tańsze niż wynajem firmy oferującej kompleksowe przeprowadzki. Nie powinno to dziwić, bo płacisz jedynie za użyczenie samochodu, a nie za pracę profesjonalistów od przeprowadzek. Jeśli zatem przeraża Cię cennik firm oferujących usługi przeprowadzkowe, to być może jest to rozwiązanie dla Ciebie.

Musisz jednak mieć świadomość, że chcąc samodzielnie transportować swój dobytek musisz sporo pracy wykonać samodzielnie. Po pierwsze to Ty musisz zadbać o zapakowanie wszystkich swoich rzeczy oraz odpowiednie przygotowanie sprzętów do transportu. To również Ty musisz odpowiednio je zabezpieczać, by podczas przewozu nie uległy uszkodzeniu. Po Twojej stronie jest również wynoszenie mebli i pudeł z mieszkania, a  następnie wniesienie ich do nowego lokum. Musisz mieć z pewnością kogoś do pomocy, bo większości mebli, ze względu na duże gabaryty, nie da się przenieść samodzielnie. 

Korzystać z usługi przeprowadzkowej czy nie?

Biorąc pod uwagę opisane wyżej zalety i wady wynajmu firmy świadczącej profesjonalne usługi przeprowadzkowe w Warszawie oraz samodzielnej przeprowadzki wynajętym samochodem, czas znaleźć odpowiedź na pytanie, które z tych rozwiązań jest lepsze. Nie da się jednak wprost wskazać faworyta, gdyż wybór zależy od kilku wielu czynników.

Jeśli nie masz czasu, siły lub pomocników przy przeprowadzce, to z pewnością lepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie wynajem firmy świadczącej usługi przeprowadzkowe. Szybko i bezpiecznie przeprowadzi ona proces przeprowadzki od A do Z, a Ty będziesz mógł spokojnie zająć się innymi sprawami, doceniając jej wieloletnie doświadczenie.

W sytuacji, gdy najważniejsza jest dla Ciebie cena przeprowadzki, ale jesteś gotów poświęcić swój czas na pakowanie i masz siłę dźwigać swój dobytek, to łatwiej będzie Ci przetransportować wszystkie swoje rzeczy wynajętym busem. Będzie to z pewnością spora oszczędność, bo zapłacisz mniej, ale musisz mieć świadomość, że takie rozwiązanie będzie wymagało dużego zaangażowania z Twojej strony oraz przynajmniej jednej dodatkowej osoby, która pomoże Ci w znoszeniu mebli. Bez niej decyzja o samodzielnej przeprowadzce nie ma sensu, chyba że nie przewozisz żadnych mebli, a wszystkie swoje rzeczy jesteś w stanie zapakować do kartonów.