Ekipa przeprowadzkowa – co może dla Ciebie zrobić?

Przygotowanie do przeprowadzki wymaga dobrego planowania i umiejętności organizacyjnych. Wiele rzeczy możesz zrobić samodzielnie, ale są one czasochłonne i trudne do realizacji w pojedynkę. Na szczęście niektóre z nich może dla Ciebie wykonać ekipa przeprowadzkowa. Sprawdź, na jakie usługi możesz liczyć i jaka będzie ich cena. 

Ekipa do przeprowadzki – zniesienie i wniesienie to standard

Zamawiając usługi przeprowadzkowe standardowo masz w cenie zniesienie Twojego mienia, zapakowanie go do samochodu, transport, a następnie wniesienie wszystkiego do miejsca docelowego. Ekipa przeprowadzkowa powinna również ustawić wnoszone meble we wskazane miejsca, a kartony z pozostałym dobytkiem wnieść do określonych pomieszczeń. 

W skład ekipy przeprowadzkowej wchodzą najczęściej silni mężczyźni, dla których noszenie ciężkich mebli to codzienność i są do tego odpowiednio przygotowani. Mają nie tylko krzepę, ale również pasy i wózki, które ułatwiają im transport i przenoszenie mebli. Jeśli nie chcesz skorzystać z takiej usługi, to zamiast usług przeprowadzkowych wystarczą Ci usługi transportowe. Musisz jednak mieć świadomość, że wynajem busa do przeprowadzki, choć tańszy niż usługa przeprowadzkowa, wymaga przenoszenia mebli i dobytku we własnym zakresie.  

Ekipa przeprowadzkowa a pakowanie

Prawie każda firma przeprowdzkowa ma w swojej ofercie  usługi pakowania. W ramach tej usługi ekipa może nie tylko pomóc Ci w pakowaniu rzeczy do przewiezienia czy zabezpieczaniu sprzętów AGD i mebli, ale również dostarczy Ci wszystkie niezbędne niezbędne materiały do pakowania. Ty wybierasz, jakie wsparcie jest Ci potrzebne, a firma przeprowadzkowa pomaga Ci przy zapakowaniu wszystkich Twoich przedmiotów.

To świetne rozwiązanie, gdy masz mało czasu, siły lub po prostu z innego powodu nie chcesz lub nie możesz samodzielnie zająć się pakowaniem. W dodatku pakowaniem zajmują się osoby doświadczone w tym zakresie, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wszystkie przedmioty, nawet te bardzo delikatne, zostaną zabezpieczone w odpowiedni sposób.

Ekipa do przeprowadzki a montaż mebli

Firmy świadczące profesjonalne usługi przeprowadzkowe oferują również usługi związane z demontażem i montażem mebli. To kolejna usługa dodatkowa, z której warto skorzystać, szczególnie gdy masz do przewiezienia meblościanki lub inne meble o dużych gabarytach. Są one na tyle duże, że muszą zostać rozkręcone, by można je było wynieść z mieszkania. 

Korzystając z tej opcji nie musisz samodzielnie zajmować się rozkręcaniem na części większych mebli, bo zrobią to za Ciebie członkowie ekipy przeprowadzkowej. Możesz im również zlecić ponowne skręcenie mebli w miejscu docelowym, co przyspieszy zagospodarowanie się na miejscu.

Ile kosztuje ekipa przeprowadzkowa?

Gdy wiesz już, co może dla Ciebie zrobić ekipa od przeprowadzek, z pewnością zastanawiasz się, jaka jest cena takich usług.  Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż cena przeprowadzki zależy od wielu czynników. Jednym z podstawowych jest zakres usług, które zamawiasz. Tanie przeprowadzki to takie, w których praca ekipy przeprowadzkowej ograniczona jest do minimum czyli obejmuje jedynie znoszenie, załadunek, transport i wnoszenie. Przy takiej przeprowadzce usługi transportowe  i koszt wynajęcia dwuosobowej ekipy wynosi od 200 zł za godzinę. Do tego dochodzi koszt transportu zależny od odległości, na jaką ma być przewieziony Twój dobytek.

Więcej musisz zapłacić, jeśli decydujesz się na usługi dodatkowe, takie jak pakowanie oraz montaż i demontaż mebli. Na koszt pakowania składa się nie tylko cena wynajęcia pracowników, która zaczyna się od ok. 50zł/godzinę za jedną osobę, ale również koszt wybranych materiałów, które ma dostarczyć firma przeprowadzkowa. 

Jak widzisz cena przeprowadzki zależy od bardzo wielu czynników, a kompleksowe usługi przeprowadzkowe są droższe niż usługa podstawowa. Przeglądając cennik firm weź również pod uwagę, że inną cenę będzie miała przeprowadzka w Warszawie, a inną przeprowadzka do innego miasta, gdzie ostateczna cena uwzględnia znacznie wyższy koszt transportu na dalszą odległość. Biorąc to wszystko pod uwagę zawsze warto zadzwonić do firmy przeprowadzkowej i porozmawiać o zakresie zadań dla ekipy przeprowadzkowej oraz o koszcie, jaki się z tym wiąże.